Lekcje w MDK

Niecodzienna lekcja w MDK nr 1 klasy 5a

20 października klasa 5a wzięła udział w niecodziennej lekcji pt. „Teatr cieni”. Lekcję z uczniami poprowadzili pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Sfinansowała ją dla nas Rada Rodziców.

Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania zasad obowiązujących podczas zajęć.

Następnie obejrzeliśmy krótki film o historii teatru cieni, jak powstał, kto w nim występuje i jak powstają widziane przez widzów cienie.

Po krótkiej przerwie przeszliśmy do sali obok, aby przygotować własne przedstawienia.

Najpierw powstały kukiełki, które posłużyły do rzucania cieni, a następnie w grupach pracowaliśmy nad scenariuszami krótkich scenek.

Ile grup, tyle pomysłów.

A oto efekty naszych starań.

Z dobrymi humorami, zadowoleni z efektów naszej pracy, wróciliśmy do szkoły. Jeszcze raz dziękujemy Radzie Rodziców za możliwość uczestniczenia w takiej ciekawej lekcji.

Krystyna Zalisz-Kaczmarek

Dodane przez: Magdalena Ratajczak, 2016-12-11 11:18:22