Mistrzowie kodowania

Nasza szkoła podstawowa  przystąpiła do Ogólnopolskiego  Programu „Mistrzowie Kodowania” ( IV edycja). W programie biorą udział uczniowie klasy szóstej.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Język Scratch pozwala tworzyć własne projekty – animacje, historyjki, gry oraz udostępniać je innym użytkownikom środowiska Scratch na całym świecie. Język ten uczy programowania, kreatywnego myślenia, pracy grupowej.

Celem udziału w projekcie jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych wśród dzieci i młodzieży.

Patronem programu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Informacje na stronie:  mistrzowiekodowania.pl

szkolny koordynator programu: