Godło
Zespół szkół nr 3os. Piastowskie 65
61-156 Poznań
Sekretariat:(0-61) 877-13-00
gm31@poznan.interklasa.pl

Obóz sportowy w Bolesławowie

Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie BOLKO w Bolesławowie z którego to miejsca wyruszaliśmy na wycieczki piesze i autokarowe.  

 

Podczas wypraw górskich przeszliśmy ok. 180 km. Nasze nogi dotarły na Śnieżnik, wjechaliśmy na Czarną Górę, ale ze szczytu wrócilśmy po nogach do pensjonatu. Przemaszerowliśmy przez Przełęcz Staromorwaską i Przełęcz Głęboka Jama geologiczne twory przyrody w Sudetach Wschodnich.

 

Podczas pobytu przeżyliśmy niezapomnane chwile i podziwialismy niezapomnane widoki w czasie spływu pontonowego Przełomem Bardzkim w Bardzie.

 

Zwiedzaliśmy Starą Kopalanię Uranu w Kletnie położoną na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Jest to podziemna trasa turystyczno - edukacyjna. Mieliśmy róznież okazję zwiedzić Jaskinię Niedzwiedzią. Jest to najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika w dolinie Kleśnicy, w popliżu wsi Kletno. Odwiedziliśmy również Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Przeszliśmy podziemną trasę turystyczną w skłąd której wchodziło zwidzanie: "Sztolni Gertruda", "Chodnika Śmierci", spotkanie z Gnomem w "Chodniku Śmierci" oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w" Sztolni Czarnej".

 

Pogoda nas rozpieszczała i wolne chwile spędzliśmy nad zalwem w Starej Morawie. Jest to sztuczny zbiornik retencyjno-rekreacyjny o pow. 5,5 h w pobliżu wsi Stara Morawa. Opalaniu towarzyszył aktywny wypoczynek: pływanie rowerami wodnymi, zabawy w wodne na dmuchanych przyborach, gra w siatkówkę i gra w koszykówkę.

 

 

Dodane przez: Dorota Płóciniak, 2017-09-07 12:26:01