KONKURS OLIMPIJSKI

Nawiązując do wydarzeń XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich, a właściwie Igrzysk XXX Olimpiady oraz chcąc uczcić patrona naszego Gimnazjum - Prezydenta Macieja Frankiewicza chcielibyśmy zaproponować wszystkim uczniom (także szkoły podstawowej klas IV - VI) udział w Konkursie Olimpijskim.

Obejmuje on wiedzę o olimpiadach starożytnych i nowożytnych, ze szczególnym uwzględnieniem początków olimpiad i udziału w nich Polaków - aż do czasów nam współczesnych.

Wszyscy chętni uczniowie otrzymają we wtorek karty z pytaniami do domu, gdzie przy pomocy różnych źródeł mogą szukać odpowiedzi na zadane w nich pytania. Uczniowie gimnazjum mają dwa dni na ich udzielenie (rozwiązania oddają nauczycielowi historii w czwartek 25 października), natomiast uczniowie szkoły podstawowej klas IV - VI mają jeden dzień więcej (do piątku 26 października).

Wszyscy gimnazjaliści, którzy uzyskają minimum 45 punktów z oddanej karty, otrzymają cząstkową ocenę celującą z historii, natomiast uczniowie szkoły podstawowej muszą tych punktów mieć przynajmniej 40. Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie w każdej klasie zostanie wyłoniona trzyosobowa drużyna, która weźmie udział w finałach (ten sam zakres materiału) - szkoła podstawowa 14 listopada, gimnazjum 15 listopada. Gdyby więcej osób miało identyczną liczbę punktów, odbędzie się dogrywka.

Zapisy chętnych uczniów w piątek i poniedziałek przyjmują nauczycielki historii:
szkoła podstawowa- Krystyna Zalisz-Kaczmarek
gimnazjum- Barbara Czeszewska.