CIEKAWA CHEMIA

PROJEKT ETWINNING „CIEKAWA CHEMIA”

Nasza szkoła realizowała projekt chemiczny w ramach programu eTwinning - Europejskiej Współpracy Szkół. eTwinning jest inicjatywą Komisji Europejskiej, edukacyjnym programem promującym wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki wykorzystując Internet.

Skład grupy projektowej to uczniowie z  kl. IIIGa: Łukasz Matyniak, Michał Przymuszała, Kacper Walda, Antonina Wawrzyniak i Sandra Wróblewska. Pod opieką Pani Mirosławy Halke przez pół roku realizowali projekt „Ciekawa chemia”. Nawiązali współpracę z poznańskimi gimnazjami: Gimnazjum nr 23 oraz Gimnazjum nr 66. Na spotkaniach eTwinning uczniowie przeprowadzili wiele efektownych doświadczeń, udowodnili, że chemia to barwna i zaskakująca dziedzina wiedzy.