Katalog online

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

Informujemy, że na stronie internetowej naszej szkoły dostępny jest katalog online szkolnej biblioteki. W katalogu każdy ma możliwość wyszukania oraz sprawdzenia dostępności danej książki.

W katalogu online prezentowane są również nowości – książki, które dostępne są od stycznia tego roku, wśród nich nowe komiksy (Tytus, Romek i Atomek, komiksy paragrafowe, Kaczogród), książki fantasy (seria Spirit Animals, nowe części Zwiadowców), cała seria Zaczarowanego drzewa, nowe części Martynki i Czytam sobie, polecane do nauki czytania, oraz wiele innych. Nowości można znaleźć w katalogu online w zakładce Zestawienia.

Aktualnie link do katalogu https://m009103.molnet.mol.pl/  znajduje się w zakładce O Szkole / Informacje / Biblioteka. Po feriach link ten będzie dołączony do strony startowej szkoły w formie logo biblioteki (obok linku do dziennika Librus).

Istnieje również możliwość rezerwacji książek. W tym celu należy utworzyć własne konta czytelnika. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej możliwości, proszone są o przesłanie na adres biblioteki (biblioteka.sp14.poznan@gmail.com) swojego adresu mailowego. Po wprowadzeniu przez bibliotekarza adresu do bazy danych, czytelnik będzie mógł zarezerwować maksymalnie 2 książki, czas rezerwacji – 1 dzień.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z najnowszej oferty biblioteki.

Anna Lewicka-Maciejewska,
nauczyciel bibliotekarz