Skoki do wody

Od września 2016 r. w naszej szkole zagościła nowa dyscyplina sportowa – skoki do wody. Sport ten łączy w sobie akrobatykę i pływanie, pociągając za sobą zdrowy i harmonijny rozwój ciała w dwóch środowiskach: wodnym i lądowym.

Zawodnicy wykonując różnego rodzaju ewolucje w czasie skoku mają ogromną satysfakcję z panowania nad swoim ciałem. Dyscyplina ta wymaga od skoczka bardzo dużej sprawności fizycznej. Siła, gibkość, koordynacja ruchowa to nieodzowne cechy charakteryzujące osoby skaczące do wody.

Skoki do wody to dyscyplina wskazana do uprawiania od najmłodszych lat. W naszej szkole uczymy skoków do wody od samych podstaw, zaczynając od prostych skoków na nogi, dążąc do najwyższego poziomu wykonywania skomplikowanych ewolucji w powietrzu z efektownym ich zakończeniem w wodzie.

Treningi skoków do wody odbywają się od klasy IV w wymiarze 6 godzin w tygodniu, na Termach Maltańskich. Plan treningów jest integralną częścią planu lekcyjnego. Po treningach uczniowie dowożeni są do szkoły autokarem pod opieką nauczycieli lub trenerów.