Godło
Zespół szkół nr 3os. Piastowskie 65
61-156 Poznań
Sekretariat:(0-61) 877-13-00
gm31@poznan.interklasa.pl

Konkursy szkolne


TURNIEJ SZACHOWY rozstrzygnięty!
W klasach 1-3 wygrał Michał Czarnecki z klasy 2c,

natomiast w klasach 4-6 drugi raz z rzędu Aleksander Chałupka z klasy 5b.


Gratulujemy!

Oto długo wyczekiwane wyniki konkursu szkolnego na lapbook o Konstytucji 3 Maja.

Gimnazjum:
I miejsce Karolina Kuflińska kl. 2ga
II miejsce Tomasz Onoszko kl. 3ga
III miejsce Iga Krzysztofiak kl. 2ga
wyróżnienie Krzysztof Szukała kl. 1gb

 

Szkoła Podstawowa:
I miejsce Jan Twardowski kl. 4a
II miejsce Malwina Mikołajczak kl. 5b
III miejsce - nie przyznano
wyróżnienie - Marta Maślińska kl. 4a, Nicole Hirsch kl. 6b

 

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy!

 

B. Czeszewska

K. Palicka 

K. Zalisz-Kaczmarek

Tegoroczny Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Adama Mickiewicza za nami. Z uwagi na zaplanowane wcześniej wycieczki i zawody odbył się w dniach 29-30 maja.

Oto wyniki dla szkoły podstawowej:

 

I miejsce - Jan Bartosik kl. Va

II miejsce - Wiktoria Kolańczyk kl. IVb

III miejsce - Zuzanna Sójka kl. Va

wyróżnienie - Marta Hajducka z kl. Vb i Aleksandra Czarnecka z kl. VIa

 

Wyniki dla gimnazjum:

 

I miejsce - Maja Andrzejewska z kl. IIIga

II miejsce - Tomasz Onoszko z kl. IIIga

III miejsce - Jakub Juskowiak z kl. IIIga

 

Wszystkim gratulujemy! Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego!

 

Gratulujemy!

 

K. Palicka

A. Fryda-Trafny

 

K. Zalisz-Kaczmarek

Przed Wielkanocą odbył się konkurs

dla uczniów klas I - III 

na Najpiękniejszą Pisankę

Po długich i burzliwy obradach z przyjemnością ogłaszamy laureatów konkursu:

I MIEJSCE Patrycja Gryko kl. IIc
II MIEJSCE Barbara Sadowska kl. IIIa
III MIEJSCE Zofia Kotlińska kl. IIIB

WYRÓŻNIENIA:
Anna Spychała kl. IIIc
Gabriela Jarecka kl. IIIb
Julia Litoborska kl. Ia

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za dostarczenie pięknych prac, które zdobiły w ostatnim tygodniu hol Naszej Szkoły,a laureatom GRATULUJEMY!

Iwona Karolczak
Katarzyna Laszczyńska
Małgorzata Staniszewska

W marcu

odbył się Konkurs Pięknego Czytania

dla uczniów klas I-III

na podstawie książek z serii "Mikołajek"

Mistrzami czytania zostali:

Kacper Mizgalski z kl. 2a

Oskar Trzaska z kl. 2b

Patrycja Gryko z kl. 2c

Maksymilian Grzeszkowiak z kl. 3a

Maksym Michjałowski z kl. 3b

Julian Januszewski z kl. 3c

Gratulujemy i zachęcamy do czytania!!!

Dnia 21 marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy dla klas 4 - 6 SP na temat postaci świętego Patryka. Każda klasa wytypowała trzech przedstawicieli, którzy odpowiadali na pytania dotyczące jego osoby, życia oraz kraju, którego jest patronem - czyli Irlandii.

Walka była bardzo wyrównana, ponieważ wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. O zwycięskich miejscach zdecydowała dopiero dogrywka!

Ostatecznie zwyciężyli uczniowie klasy VI b,

drugie miejsce przypadło reprezentantom klasy IV a, 
natomiast rzutem na taśmę trzecie miejsce zdobyła klasa V b.

Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały nagrodami, natomiast każdy uczestnik otrzymał również drobny gadżet ufundowany przez wydawnictwo Oxford.  Serdecznie wszystkim gratulujemy i czekamy na następną edycję konkursu.

Natalia Trawińska

 

Na przełomie lutego i marca odbył się konkurs

informatyczno plastyczny

na ilustrację do dowolnej lektury

dla uczniów klas I-III

Oto prace naszych uczniów:

Mateusz Ratajski "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

 

Basia Sadowska "Koziołek Matołek"

Marta Pachciarek "Pięciopsiaczki"

Michał Sadlak "Zaczarowana zagroda"

Maja Kuśnierczak "Dobre obyczaje..."

Michał Sadlak "O zajączku Filipku, ..."

Maja Kuśnierczak "Śladami Neli"

Dorota Goździewska "O zajączku Filipku, ..."

Weronika Życka "Nela mała reporterka"

Wyniki konkursu

I miejsce Barbara Sadowska

II miejsce Maja Kuśnierczak

III miejsce Michał Sadlak

GRATULUJEMY!!!

 

Pragniemy przedstawić wyniki konkursu

dla uczniów klas I-III

na SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

miejsce I Marta Pachciarek

miejsce II Barbara Sadowska

miejsce III Mikołaj Pietrasik

GRATULUJEMY!!!

Anna Furmaniak

Magdalena Ratajczak

 

Już wkrótce wyniki konkursu

dla uczniów klas I-III

organizowanego przez nauczycieli świetlicy

na postać Mikołaja z workiem

Po długich i burzliwych naradach udało nam się wyłonić laureatów konkursu uczniów klas 1-3

na plakat o zdrowym stylu życia.

Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców:

I MIEJSCE: Jan Aleksandrowicz kl. II B
II MIEJSCE: Zofia Kotlińska kl. III B
III MIEJSCE: Oliwia Twardowska kl. III A

WYRÓŻNIENIA: Zofia Budna kl. II B

oraz Dominik Derdziński kl. II B

Wygranym SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

M. Staniszewska
K. Laszczyńska
M. Jańczuk

Szkolny Konkurs Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

W poniedziałek dnia 21 listopada 2016 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny  dla uczniów klas czwartych „Mistrzowie Tabliczki Mnożenia”. Po wstępnych eliminacjach na poziomie poszczególnych klas w konkursie wystartowało 10 uczniów z klasy 4a i 4b. Uczniowie z zapałem współzawodniczyli ze sobą w konkursie prezentując swoją znajomość działań matematycznych. Mistrzami tabliczki mnożenia zostali następujący uczniowie:

I miejsce  Maksymilian Witczak, klasa 4b


II miejsce  Nikodem Gromadecki, klasa 4b


III miejsce  Marta Wrzeszczyńska, klasa 4b

 

Uczestnicy konkursu, Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Maksymilian, Nikodem, Marta z dyplomami.


Dziękuję uczniom za udział w konkursie, gratuluję zwycięzcom.

Danuta Wojkiewicz - Lasecka

 

 

 

W październiku

odbył się konkurs "Cuda z dyni"

Oto prace konkursowe

i wyniki:

I miejsce Barbara Sadowska kl. 3a

II miejsce Antoni Bartosik kl. 2a

III miejsce Marcelina Bryksy kl. 1a

Wyróżnienia otrzymują

Nadia Smakulska kl. 3c

Lena Piwowarek kl. 1a

KONKURSY w roku szkolnym 2016/2017

 

TERMIN

NAZWA KONKURSU

wrzesień

Konkurs plastyczny „Krajobraz z wakacji - wydzieranka z kolorowego papieru" – format A4

październik

Konkurs "Zwierzaki liściaki" - format A4

Konkurs "Cuda z dyni - praca przestrzenna"

listopad

Konkurs plastyczny „Zdrowy posiłek - plakat promujący zdrowe odżywianie” – na formacie A3

Konkurs plastyczny "Mój pluszowy miś" - malunek farbami na formacie A3

grudzień

Konkurs plastyczny

"Gwiazdor z workiem prezentów" praca przestrzenna, max. do 40 cm

Konkurs plastyczny "Szopka bożonarodzeniowa" - collage na formacie A3

styczeń

Konkurs plastyczny "Maska karnawałowa" forma przestrzenna z dowolnego materiału

Konkurs plastyczny "Moja babcia i mój dziadek" - portret, format A4

luty

Konkurs Mini Playback Show

Konkurs informatyczny "Lubimy nasze lektury - ilustracja do dowolnej lektury w programie Paint

Konkurs plastyczny - "Szkolna biblioteka na każdego czeka - plakat, format A3

marzec

Konkurs plastyczny
"Najpiękniejsza pisanka - technika dowolna"


Konkurs pięknego czytania na podstawie książki "Mikołajek"

kwiecień

Konkurs matematyczny "Mistrz zadań matematycznych"(na poziomach klas II i III)

Konkurs "Dobre rady na odpady" - gazetka klasowa

maj

Konkurs ortograficzny dla uczniów klas II-III na poziomach klas

 

Konkurs plastyczny "Portret rodziny" rysunek, format A4

czerwiec

Konkurs plastyczny - "Bezpiecznie spędzam wakacje" - plakat, format A3

Konkurs sportowy „Tor z przeszkodami”

 


Do góry