Szkolny wolontariat

Szkolny Wolontariat pracuje cały rok szkolny, ale listopad i grudzień to czas wzmożonej aktywności. Dzięki ciężkiej pracy członków Szkolnego Wolontariatu, ich Rodziców, a także wsparciu całej Społeczności Szkolnej prowadzimy z wielkim sukcesem wiele akcji dobroczynnych.

1. Charytatywna Tytka prowadzona we współpracy z Caritas – zbiórka żywności trwałej (akcja trwa do 19 grudnia 2019 r.).
  2. Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka (akcja trwa do 16 grudnia 2019 r.).
  3. Góra Grosza prowadzona we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom – zbieramy drobne monety na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną (akcja trwa do 2 stycznia 2010 r.)
  4. Kup Pan szczotkę! prowadzona we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio – zbieramy szczotki i pasty do zębów dla dzieci z Afryki (akcja trwa do stycznia 2020 r.)
  5. Marzycielska Poczta prowadzona we współpracy z Fundacją Dobry Uczynek – piszemy listy, życzenia świąteczne do dzieci przewlekle chorych (akcja trwa do 18 grudnia 2019 r.).
  6. Szlachetna Paczka prowadzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna – akcja zakończona. Zebraliśmy żywność trwałą i środki czystości dla rodzin p. Karoliny i p. Stanisławy.
  7. Opatrunek na ratunek prowadzona we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio – akcja zakończona. Zebraliśmy plastry, gazy, bandaże, igły, strzykawki dla szpitali misyjnych w Afryce.
  8. Pomoc dla schroniska dla zwierząt – akcja zakończona. Zebraliśmy karmę, koce, akcesoria dla zwierząt ze schroniska przy ul. Bukowskiej.

Szkolny Wolontariat prowadził również swoje stoisko w czasie Szkolnego Kiermaszu Świątecznego. Sprzedawaliśmy pluszowe misie, słodycze, rękodzieła. Zarobiliśmy 596 złotych, które przeznaczymy na wsparcie akcji charytatywnych, które aktualnie prowadzimy. Kupimy słodycze dla dzieci z Domu Dziecka, żywność w ramach akcji Charytatywna Tytka oraz szczoteczki do zębów dla akcji Kup Pan Szczotkę.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie, dobre serce, ciepłe słowa i ciężką pracę.

Szkolny Wolontariat spotyka się w każdy czwartek na dużej przerwie o godz. 12.10 w sali 203.

Zapraszamy!
W imieniu Szkolnego Wolontariatu,