Polskie drogi do niepodległości

W środę 24 października grupa naszych uczniów uczestniczyła w obchodach dnia patrona Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. W tym roku zostały połączone z uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu „Pamiętamy” z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W konkursie tym nasi uczniowie wzięli udział w ubiegłym roku szkolnym pod opieką pań ze świetlicy.

Nikola Błajet z kl. 2a zajęła II miejsce,
Julia Tacik i Filip Jaraczewski otrzymali wyróżnienia.

Gimnazjaliści Agata Czechyra, Mateusz Wojtkowiak i Maria Szczepańska nakręcili film o powstaniu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe upominki, a po uroczystości mogli spróbować prawdziwej wojskowej grochówki, obejrzeć sprzęt wojskowy (wytrzymał inwazję uczniów), zwiedzić ekspozycję w szkole i w muzeum w Lusowie, odwiedzić miejscowy cmentarz, na którym spoczywa generał. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy – talentu!