Szlachetna Paczka

W ramach akcji Szlachetnej Paczki pomagaliśmy dwóm konkretnym rodzinom. Potrzeby rodzin są duże, dlatego współpracowaliśmy ze społecznością Politechniki Poznańskiej. Przypadło nam zebranie środków czystości. Do paczek dołożyliśmy również kartki świąteczne z życzeniami, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Szlachetna paczka dotarła już do rodzin!

Opis rodzin:

1. Emerytowana pani Maria (85 l.) to niezwykle pogodna, samotnie mieszkająca osoba. Pani Maria to niegdyś nadzwyczaj sprawna i energiczna żona, a także matka, starająca się o zapewnienie bytu rodzinie. Za młodu nie bała się podjąć żadnej pracy, dziś jest schorowaną osobą w podeszłym wieku. Dwadzieścia lat temu zmarł jej mąż, od tej pory pozostaje samotna. Od dzieciństwa miała problemy ze wzrokiem, aktualnie jednak z powodu zaćmy i operacji, które przeszła widzi tylko dziesięć procent na lewe oko. Kilka lat temu przeszła także operację wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Stara się wykonywać podstawowe prace w domu, takie jak pranie czy drobne porządki. Pani Maria utrzymuje się z emerytury, nie zawsze może pozwolić sobie na zakup potrzebnych jej rzeczy .

Pani Maria jest osobą pogodną i lubi kontakt z drugim człowiekiem. Pomimo tego, że bardzo słabo widzi, trzy razy w tygodniu samodzielnie uczęszcza na zajęcia do klubu seniora i jest tam duszą towarzystwa.

Co potrzebne? Środki czystości:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon.

2. Pani Kinga (40 l.) mieszka wraz z mamą Małgorzatą (64 l.). Rodzina radziła sobie lepiej, jeszcze zanim pani Małgorzata przeszła na emeryturę i dopóki pani Kinga była w stanie pracować jako sprzątaczka. Niestety pani Kinga choruje na schizofrenię paranoidalną i średnio raz w roku jest hospitalizowana z tego powodu. Obecnie przez chorobę psychiczną nie może podjąć pracy. Zdarzają jej się gorsze i lepsze dni. Teraz jest w trakcie leczenia. Rodzina utrzymuje się głównie z emerytury pani Małgorzaty oraz zasiłku pani Kingi. Nie zawsze wystarcza pieniędzy na wszystko.

Pani Kinga pomimo swojej choroby jest bardzo otwarta w stosunku do innych ludzi. Tworzy już plany na czas po zakończeniu leczenia.
Panie mają w życiu tylko siebie i wzajemnie są dla siebie oparciem w ciężkich chwilach.

Co potrzebne? Środki czystości:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

Zachęcam do fotorelacji na naszym profilu Facebook.