Warsztaty w UK

Za nami kolejne warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii 🙂

W dniach 4.04. – 10.04.2018 r. grupa 20 uczniów naszej szkoły, wraz z połączonymi siłami uczniów ze szkół w Trzemesznie i Włoszakowicach, po raz drugi brała udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii.

Tematyka tegorocznego wyjazdu obejmowała zwiedzanie, oprócz Londynu, również innych ciekawych miast Anglii. W związku z czym, nasza młodzież mogła zobaczyć i zwiedzić takie miasta, jak Brighton, Windsor, Oxford, czy Canterbury. Nie zabrakło również wizyty u Harrego Pottera, w Warner Bros. Studio w Watford pod Londynem (najważniejszy punkt programu ;-))

Nasi uczniowie zakwaterowani byli u brytyjskich rodzin, co pozwoliło im nie tylko sprawdzić swoje umiejętności językowe, ale również umożliwiło bliższe poznanie kultury i obyczajów mieszkańców wyspy.

W ciągu tych kilku dni uczestnicy warsztatów mogli nie tylko podszkolić się językowo, poznać bogatą historię Anglii, czy też zetknąć się z jej kulturą, lecz przede wszystkim zintegrować się między sobą i nawiązać nowe znajomości.

Ogromne podziękowania składamy Pani Zofii Charłampowicz – Jabłońskiej z HELLO English Culture Centre, która wszystko zorganizowała i bez której ten wyjazd na pewno nie okazałby się takim sukcesem! 🙂

Poniżej załączamy program wyjazdu oraz zdjęcia.

 

  1. Brighton (The Royal Pavillion – pałacyk królewski, Sea Life Centre – oceanarium, wieża widokowa i360)
  2. London (stadion Chelsea, spacer po centrum: St James Park, Buckingham Palace, Parliament, London Eye)
  3. Eton, Windsor (college, zamek królewski)
  4. Hampton (Hampton Court – pałac królewski i ogrody z labiryntem)
  5. Oxford (spacer po mieście z przewodnikiem)
  6. Watford (wizyta w studio filmowym Harrego Pottera)
  7. Canterbury (spacer po mieście, muzeum opowieści kanterberyjskich, Katedra)