Wycieczka klas 7a i 7c – 21 października 2021r.

21 października zapowiadał się ponoru i deszczowo, ale pogoda nie odstraszyła młodzieży z 7a i 7c, która pod opieką wychowawców rozpoczęła swą wycieczkę od gry terenowej na poznańskiej Cytadeli. Geozbieracze podzieleni na pięć zespołów mieli GPSy, dzięki którym w ciągu 90 min. musieli odszukać cztery tajne skrytki, a w nich zadania do wykonania. Wysiłek dzieciaków i ich opiekunów został doceniony nie tylko przez organizatorów, ale także przez… pogodę, ponieważ zabawa finałowa odbyła się już w towarzystwie promieni słonecznych. Po wysiłku fizyczno – intelektualnym przyszedł czas na pyszną pizzę w restauracji Umberto, której kalorie uczniowie zaczęli spalać chwilę później podczas spaceru i zabaw po największym parku w Poznaniu. Następnie pestką przemieścili się do Parku Wilsona, aby o 16 wziąć udział w zwiedzaniu i warsztatach kulinarnych Niewidzialnej Ulicy. Młodzież miała możliwość wczuć się w sytuację osób niewidomych i słabowidzących eksplorując pomieszczenia w całkowitej ciemności. Zwieńczeniem wycieczki, było zjedzenie własnoręcznie upieczonych ciastek owsianych, których zapach, podobnie jak obrazy pięknej polskiej jesieni widziane na Cytadeli, na długo pozostaną w ich pamięci.