Wyjście z okazji Dnia Kobiet.

Dnia 8 marca klasy 4a i 5a odwiedziły Palmiarnię Poznańską oraz zwiedzili wystawę w ciemności tzw. Niewidzialną Ulicę.  Po Palmiarni oprowadzała Pani przewodniczka, ciekawie opowiadając o otaczającej szacie roślinnej. Uczniowie odbyli interesującą podróż wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacały dźwięki ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.

Niewidzialna Ulica to nietypowe centrum zmysłów, w którym mieści się interaktywna wystawa umieszczona w ciemności, po której oprowadzają osoby niewidome lub słabowidzące. W trakcie zwiedzania wystawy, uczniowie poruszając się w całkowitej ciemności mogli poznać realia życia osób niewidomych. Uczniowie mieli możliwość poznać alfabet Braille’a i zobaczyć przedmioty, którymi posługują się ludzie niewidomi lub słabowidzący. Dodatkową atrakcję stanowiły warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie wykorzystywali zmysł węchu, a także wykonali własne ciasteczka.