Zawody pływackie w Wiedniu

W dniach 9-12 maja 2024 r. uczniowie klas pływackich IV-VIII wzięli udział  zawodach Vienna International Swim Meet 24 w Wiedniu. Nasi zawodnicy pod opieką trenerów Wiktorii Trafas, Przemysława Chodackiego, Dawida Lewickiego oraz Pani Karoliny Kowalskiej reprezentowali KS Warta w imprezie o zasięgu europejskim, a poza areną sportową mieli możliwość zwiedzania najciekawszych zakątków stolicy Austrii. W trakcie dwóch dni rywalizacji sportowej zdobyliśmy 8 medali i poprawiliśmy rekordy życiowe !!!!

Wiktor Stachowiak wywalczył 4 medale : brązowy na 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym oraz dwa srebrne na 50 i 200 m stylem motylkowym. Julia Litoborska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym, Jan Budny Złoto na 100 m stylem klasycznym. Nazary Mechau brąz na 50 m stylem motylkowym podobnie jak jego klubowi koledzy – Szymon Dziamski na 100 m stylem grzbietowym i Karol Marciniak na tym samym dystansie.

Poza udziałem w zawodach przez dwa dni zwiedzaliśmy Wiedeń. Nie zabrakło atrakcji najciekawszych dla dzieci : wizyty w ZOO – najstarszym ogrodzie zoologicznym na świecie oraz skorzystania z atrakcji jakie oferuje wiedeński Prater – wspaniały park rozrywki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd w przyszłym roku !!!!