Godło
Zespół szkół nr 3os. Piastowskie 65
61-156 Poznań
Sekretariat:(0-61) 877-13-00
gm31@poznan.interklasa.pl

Nabór do klasy IV sportowej - kajakarstwo

 KAJAKARSTWO

Lubisz sport? Chcesz wszechstronnie rozwijać swój organizm? Chcesz poczuć smak rywalizacji sportowej?

Dołącz do Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Klubu Sportowego Warta Poznań.

Idź w ślady naszych Olimpijczyków z Rio de Janeiro: Tomasza Kaczora i Eweliny Wojnarowskiej oraz naszych medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

 

Zapraszamy na treningi

 

Ul. Wioślarska 71 Poznań

Kontakt 501-322-824

Połącz naukę ze sportem.

Zapisz się do najlepszego klubu w Polsce, baw się dobrze i wygrywaj ;-)

Trwa nabór do 4 klasy oraz 7 klasy kajakowej KS WARTA POZNAŃ w roku szkolnym 2017/2018. Istnieje również możliwość przeniesienia do klasy 5 oraz 6 za zgodą Dyrekcji.


Link do pobrania:

https://drive.google.com/open?id=0B5o7nyhKeUB4X3BUZTBSa21RN3c

 

A tu na YouTube do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=YkZTyh63wBw&feature=youtu.be

 

REKRUTACJA

·       Podstawą przyjęcia do szkoły w pierwszej kolejności jest orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania sportu.

W przypadku ubiegania się kandydatów o przyjęcie do klasy kajakowej na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej. Testy sprawnościowe są przeprowadzane w klubie Warta Poznań i są one warunkiem dopuszczenia do dalszej rekrutacji.

Ostatecznie o przyjęciu do szkoły, po pozytywnym przejściu egzaminów sprawnościowych, decyduje konkurs świadectw.

DLACZEGO KAJAKARSTWO W SP 14?

SP nr 14 to szkoła sportowa podstawowa dla uzdolnionych sportowo dzieci i młodzieży zlokalizowana w Poznaniu oś. Piastowskie 65. Szkoła daje możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego wraz z rozwojem sportowym. Uczniowie szkoleni są przez wykwalifikowanych Trenerów Klubu Sportowego Warta Poznań. Szkoła jest szkołą publiczną, nieodpłatną z bardzo dobrą, doświadczoną kadrą nauczycielską.

Szkoła Podstawowa nr 14 jest zlokalizowana w odległości 800m od Klubu Sportowego Warta Poznań (ul. Wioślarska 71) 5’-10’ pieszo.

TRADYCJE

Szkoła Podstawowa nr 14 ma tradycje w kajakarstwie.

Absolwentami Szkoły są olimpijczycy-najbardziej utytułowani zawodnicy w historii Polskiego kajakarstwa:

Marek Łbik kanadyjkarz dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu: srebrny medal w C2 500m oraz brązowy w C2 1000m, dwukrotny mistrz świata.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_%C5%81bik

ś.p. Rafał Piszcz kajakarz brązowy medalista Igrzysk Olipmijskich w Monachium w K2 1000m

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Piszcz.

 

Wśród naszych absolwentów są także uczestnicy Mistrzostw Europy Juniorów:

Damian Korcz 4 miejsce C1 1000m (2002)

Arkadiusz Sobczak 4 miejsce C2 500m (2002)

Oraz wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski:

Dawid Sobczak, Jakub Buda, Leszek Wojnarowski, Ewa Bresińska.

TRENINGI

Zajęcia dla najmłodszych mają charakter rekreacyjny. Mają na celu zbudowanie sprawności ogólnej. Kładziemy nacisk na rozwój równowagi, koordynacji, siły, wytrzymałości. Jednocześnie uczymy techniki wiosłowania, aby przygotować zawodników do dalszych treningów. Im bardziej zaawansowana grupa i dłuższy staż zawodnika tym treningi stają się bardziej wymagające. 

Poza rozwojem sprawności dbamy o rozwój charakteru młodych adeptów sportu. Kajakarstwo kształtuje wytrwałość w dążeniu do celów, cierpliwość i systematyczność. Uczy szacunku do przeciwnika, pokory po przegranej i radości po zwycięstwie. Zależy nam na tym aby zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani w sporcie i w życiu, gdyż tylko dzięki temu można osiągnąć sukces. 

Trening kajakarski to nie tylko pływanie na kajaku. To przede wszystkim gry i zabawy ruchowe, trening równowagi, propriocepcji. Dużo czasu spędzamy na sali gimnastycznej, biegamy, jeździmy na rolkach, na nartach biegowych, uczymy się pływać na basenie, wykonujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni, nauczamy techniki wiosłowania-najpierw „na sucho” – aby jak najlepiej przygotować się do pływania  na kajaku i kanadyjce.

 

Liczba treningów w tygodniu zależy od wieku oraz stopnia zaawansowania zawodników:

Klasa 4: 3 treningi w tygodniu

Klasa 5: 4 treningi w tygodniu

Klasa 6: 5 treningów w tygodniu

Klasa 7: 6 treningów w tygodniu

Klasa 8: 7 treningów w tygodniu

 
 

KADRA TRENERSKA

TRENERKA EWA BRESIŃSKA-KRAWIEC

dr Ewa Bresińska-Krawiec w charakterze trenerki w sekcji kajakowej Klubu Sportowego Warta Poznań pracuje od 2009 roku. Jest odpowiedzialna za prowadzenie treningów z grupą młodzików i juniorów. Wcześniej przez 12 lat sama uprawiała kajakarstwo. Jest 19-krotną medalistką mistrzostw Polski; była również reprezentantką kraju na arenie międzynarodowej (4. miejsca w konkurencjach: K2 i K4 500m na Pucharze Świata juniorów - 2003).

Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 14 (1999), Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu-kierunek wychowanie fizyczne, specjalność trenerska (2010). W roku 2014 ukończyła studia doktoranckie w zakresie nauk o kulturze fizycznej. W dniu 11.07.2016 r. obroniła rozprawę doktorską. Od 2010 roku współpracuje z Katedrą Teorii Sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie bierze aktywny udział w badaniach naukowych, konferencjach naukowych i jest autorką 11 publikacji dotyczących kajakarstwa. Jest również Ratownikiem WOPR oraz instruktorką pływania oraz kulturystki.

W latach 2010-2012 była także trenerką współpracującą w indywidualnym programie przygotowań Londyn 2012 Anety Koniecznej – trzykrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich.

W latach 2009-2016 wychowankowie Ewy Bresińskiej-Krawiec łącznie zdobyli 9 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz 111 medali mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych.

W 2016 roku otrzymała Wyróżnienie Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wybitne osiągnięcia

w Konkursie Trenerka Roku 2015.

 

TRENERKA FAUSTYNA ANDRZEJAK

Trenerka Faustyna Andrzejak w charakterze trenerki w sekcji kajakowej Klubu Sportowego Warta Poznań pracuje od 2016 roku. Jest odpowiedzialna za prowadzenie treningów z grupą młodzików i dzieci. W przeszłości trenowała gimnastykę artystyczną (3 lata), karate tradycyjne (6 lat) oraz fitness.

Jest instruktorką kajakarstwa, kulturystki.

 

TRENER DARIUSZ BRESIŃSKI

W charakterze trenera w sekcji kajakowej Klubu Sportowego Warta Poznań pracuje od 1998 roku. Jest odpowiedzialny za prowadzenie treningów z grupą juniorów oraz seniorów. W latach 1978-1987 był zawodnikiem-kanadyjkarzem w Klubie Sportowym Warta. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski; był również reprezentantem kraju na arenie międzynarodowej.

Trener Olimpijczyków: Anety Koniecznej i Tomasza Kaczora (Londyn 2012 oraz Rio de Janeiro 2016) oraz wielokrotnych medalistów Mistrzostw Świata,  Europy, Mistrzostw Polski (Tomasz Nowak, Jacek Szymański, Bartosz Dubiak).

Od roku 2007 współpracuje z Kadrą Narodową Polskiego Związku Kajakowego.

W latach 2010-2012 był Trenerem głównym w indywidualnym programie przygotowań Londyn 2012 Anety Koniecznej – trzykrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich.

Trener Reprezentacji Polski w kajakarstwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, odpowiedzialny bezpośrednio za zawodnika Tomasza Kaczora.

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Kajakowy, Wielkopolski Związek Kajakowy, Prezydenta miasta Poznania.

 

TRENER RYSZARD OBORSKI

 

Trener koordynator. Odpowiedzialny za grupę kajakarek: młodziczek, juniorek i seniorek. Pracuje w sekcji kajakowej Klubu Sportowego Warta od 1994 roku. Jeden z najbardziej utytułowanych kajakarzy w kraju; 3-krotny olimpijczyk, 10-krotny medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Odznaczony m.in. dwukrotnie Złotym i dwukrotnie Srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Trener kadry narodowej juniorów-kajakarzy (1997-2001) i trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Trener olimpijki – Eweliny Wojnarowskiej (Rio de Janeiro) oraz medalistów Mistrzostw Europy, Świata (Aneta Białkowska, Dariusz Oborski, Aneta Szulc) i Mistrzostw Polski.

Dodane przez: Magdalena Ratajczak, 2017-03-27 20:55:17