Godło
Zespół szkół nr 3os. Piastowskie 65
61-156 Poznań
Sekretariat:(0-61) 877-13-00
gm31@poznan.interklasa.pl

Terminarz Wielkopolskiej Ligi Pływackiej

 KALENDARZ  WIELKOPOLSKIEJ  LIGI  PŁYWACKIEJ  2013/2014

KLASA IV

1.Edycja – Rawicz 08.11. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

50m st. grzbietowym; 50m st. klasycznym; 8 x 25m st. dowolnym (minimum 3 dziewczyny)

2.   Edycja – Wągrowiec 11.12. godz. 11.00 (10.30 rozgrzewka) 

50m st. motylkowym; 50m st. dowolnym; 4 x 50m st. zmiennym dziewcząt i chłopców

3.   Edycja – Głogów 18.03. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

100m st. zmiennym; 8 x 100m st. dowolnym (minimum 3 dziewczyny)

4.   Edycja – Leszno 17.05. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

200m st. zmiennym; 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt i chłopców

KLASA V

1. Edycja – Rawicz 18.10. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

100m st. grzbietowym; 100m st. klasycznym

2.   Edycja – Środa Wlkp. 12.12. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

50m st. motylkowym; 100m st. dowolnym; 4 x 50m st. zmiennym dziewcząt i chłopców

3.   Edycja – Głogów 12.03. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

200m st. zmiennym; 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt i chłopców

4.   Edycja – Leszno 07.06. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

400m st. dowolnym

KLASA VI

1. Edycja – Rawicz 25.10. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

50m st. wybranym; 400m st. dowolnym

2.   Edycja – Poznań 05.12. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

100m st. motylkowym; 100m st. grzbietowym; 4 x 50m st. dowolnym dziewcząt i chłopców

3.   Edycja – Głogów 17.03. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

100m st. klasycznym; 100m st. dowolnym; 4 x 50m st. zmiennym dziewcząt i chłopców

4.   Edycja – Leszno 14.06. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

400m st. zmiennym

 

GIMNAZJUM

1. Edycja – Rawicz 30.10. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

50m st. wybranym; 400m st. dowolnym

2.   Edycja – Poznań 30.01. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

100m st. wybranym; 200m st. zmiennym; 4 x 100m st. zmiennym dziewcząt i chłopców

3.   Edycja – Wągrowiec 15.04. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

400m st. zmiennym;4 x 100m st. dowolnym dziewcząt i chłopców

4.   Edycja – Leszno 09.06. godz. 10.00 (09.30 rozgrzewka)

50m st. dowolnym; 200m st. wybranym

 

Regulamin ligi 2013/2014

Organizator:

Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Klub Pływacki Astromal – Akwawit Leszno.

Uczestnictwo:

W zawodach biorą udział uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum zgłoszeni przez kluby pływackie.

Punktacja:

Prowadzona jest punktacja indywidualna oraz drużynowa na poziomie każdej klasy szkoły podstawowej oraz całego gimnazjum.

Punktacja indywidualna: według tabel wielobojowych (suma wszystkich startów)

Punktacja drużynowa: klasy IV i V – punktuje 8 dziewcząt + 8 chłopców + 1 sztafeta

klasa VI – punktuje 6 dziewcząt + 6 chłopców + 1 sztafeta

Gimnazjum – punktuje 5 dziewcząt + 5 chłopców + 1 sztafeta

Nagrody:

Za każdą konkurencję dyplomy za 6 miejsc, wyjątek w konkurencji wybrany styl za 3 miejsca,
konkurencje sztafetowe 3 miejsca.

W klasyfikacji generalnej indywidualnej, po 4 edycjach ligi, nagrody rzeczowe + dyplomy otrzymuje 8 dziewczą i 8 chłopców (Szkoła Podstawowa).

W klasyfikacji generalnej indywidualnej, po 4 edycjach ligi, nagrody gotówkowe + dyplomy otrzymuje 5 dziewcząt i 5 chłopców w kategorii OPEN, nagrody rzeczowe + dyplom 3 dziewczęta i 3 chłopców  w roczniku 1999 oraz 2000 (Gimnazjum).

W klasyfikacji generalnej drużynowej, po 4 edycjach ligi, puchary
+ dyplomy otrzymują 3 najlepsze drużyny.

Przepisy techniczne:

Podczas zawodów obowiązują przepisy FINA

W klasie czwartej nie ma dyskwalifikacji (sędzia poucza zawodnika za popełniony błąd)

Konkurencję styl wybrany rozumiemy jako: motylkowy, grzbietowy,

 klasyczny lub kraul (bez zmiennego)

Odpowiedzialność za posiadanie przez zawodników licencji oraz aktualnych badań lekarskich ponoszą opiekunowie poszczególnych reprezentacji

Dodane przez: Dorota Płóciniak, 2013-10-01 21:11:19