Pływacy już po Mistrzostwach

Podsumowanie Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych:

Juniorzy 14 letni ścigali się w Olsztynie. Zawodnicy trenerów Przemysława Chodackiego i Mariusza Ludwiczaka odnieśli ogromny sukces.

Ekipa KS Warta Poznań drużynowo zajęła XIV miejsce na 171 zespołów a do rywalizacji o medale przystąpiło 604 zawodników w tym nasza 15 osobowa ekipa.

Najlepiej spisał się Jakub Skolasiński, który potwierdził, że w stylu zmiennym należy do ścisłej czołówki.

Na 400m zmiennym wywalczył medal brązowy a na dystansie o połowę krótszym zajął miejsce tuż za podium. Jakub jeszcze zajął XI miejsce na 100m klasycznym i XVII miejsce na 50m klasycznym.

Wysokie miejsca zajmowały również :

Zuzanna Wieczorek – VIII na 200m grzbietowym i XI na 100m grzbietowym.

Mia Stachowiak – VIII na 100m dowolnym oraz XIV na 200m dowolnym.

W finałach B startowali też nasi panowie:

Maksymilian Bajerowicz, który wywalczył XIII miejsce na 200m zm,

Włodzimierz Kuz zajmując XVI miejsce na 100m klasycznym i XVIII miejsce na 200m klasycznym,

Jan Andrzejewski, który w konkurencji 400m zmiennym zajął XVI miejsce.

Sztafety chłopców na 4x100m i 4x200m dowolnym zajmowała X miejsce.

W Oświęcimiu w tym samym czasie ścigali się nasi 15 latkowie. Ekipa pod wodzą trenera Mariusz Ludwiczaka w skromnym składzie wywalczyła 34 miejsce na 144 klubów z całej Polski.

W imprezie Mistrzowskiej wystartowało 452 zawodników w tym nasza 8 osobowa ekipa.

Podopieczni trenerów Mariusz Ludwiczaka i Mikołaja Wilczka wywalczyli 3 miejsca finałowe:

VIII miejsce Oliwier Cichocki na 200m klasycznym

X miejsce Maja Kozłowska na 200m grzbietowym i Oliwier Cichocki na 50m klasycznym.

Zespół sztafetowy chłopców w składzie: Bartosik, Cichocki, Wysocki i Trafas na dystansie 4x100m zmiennym wywalczyli VII miejsce.

Na koniec pozostali nam zawodnicy rocznika 2003.

Swoje Mistrzostwa mieli w Lublinie. Do rywalizacji o medale przystąpiło 383 zawodników z 119 klubów.

Drużynowo KS Warta Poznań zajmuje VI miejsce w Polsce.

A podopieczni trenera Mikołaja Wilczka z Lublina wracają z trzema medalami:

Indywidualny medal wywalczyła Maria Szczepańska na 100m dowolnym.

A dwa medale to wyścigi sztafetowe:

II miejsce na 4x100m i 4x200m dowolnym:Szczepańska, Celmer, Baranowska i Krzysztofiak oraz Celmer, Szczepańska, Czechyra i Baranowska.

Na dystansie 4x100m i 4x200m dowolnym chłopcy sięgnęli po IX miejsce: Dopierała, Makowski, Matysiak i Wojtkowiak oraz Makowski, Dopierała, Soiński i Wojtkowiak.