Wspieramy schronisko przy ul. Kobylepole

Szkolny Wolontariat zaprasza do wsparcia zbiórki karmy i zabawek dla zwierząt znajdujących się w Schronisku przy ul. Kobylepole w Poznaniu.
Zamieszczamy apel pracowników Schroniska:

Zwierzęta przebywające w schronisku mają inne potrzeby żywieniowe niż koty i psy mieszkające w domach. Żyją w stresie, w dużym skupisku, w którym łatwiej przenoszą się choroby. Niektóre z nich są chore albo przechodzą rekonwalescencję po wypadkach. Musimy im dawać lepszej jakości karmę, ponieważ ta gorsza, najtańsza, im nie służy. Domowy pies może nie mieć po niej biegunki, schroniskowy będzie miał, bo żyje w gorszych warunkach.

Dlatego jeśli chcecie pomóc, kupcie im dobrą karmę. Idźcie do sklepu zoologicznego, a nie do supermarketu, i wybierzcie coś z dużą zawartością mięsa. Nie martwcie się, że przynosicie dwie puszki zamiast 10-kilogramowego worka, który kupilibyście w tej samej cenie. Znamy ceny karm i docenimy to, że pomagacie mądrze.

Z uwagi na bezpieczeństwo naszych podopiecznych przyjmujemy tylko karmy w nieotwartych, oryginalnych opakowaniach.

Czym karmimy?
Nasze psy dostają codziennie suchą karmę Brit Premium lub Brit Care.  Podobne do Brit’a karmy to Purina Dog Chow i Bosch.
Koty w swoich miseczkach codziennie znajdują suchą karmę Josera. Kociaki – Royal Canin Baby Cat i Josera Kitten. Podobne karmy to, Brit, Purina, Bosch Sanabelle.
Zwierzęta chore dostają do jedzenia specjalistyczną karmę weterynaryjną.
Przyda nam się też karma bezzbożowa dla psów i kotów.

Dziękujemy za wsparcie!
Szkolny Wolontariat